Kāda ir atšķirība starp lētām un dārgām riepām?

Pērkot jaunas riepas, vienmēr ir vilinoši ietaupīt naudu un izvēlēties lētāku iespēju. Galu galā, kāda ir atšķirība starp lētām un dārgām riepām? Protams, jūs maksājat tikai par zīmola nosaukumu, un viens gumijas gabals derēs tikpat labi kā otrs, vai ne?

Izrādās, ka augstas veiktspējas riepās, kuras ražo augstākās klases riepu ražotāji, faktiski ir daudz progresīvas tehnikas. Viss, sākot no protektora dizaina un beidzot ar gumijas maisījumiem, ir intensīva darba rezultāts, un dārga, liela ražotāja augstākās klases riepa nodrošinās ievērojami labāku sniegumu plašākā ceļa apstākļu klāstā nekā lēta nezināma uzņēmuma budžeta riepa.

Šo augstākās klases riepu veiktspējas priekšrocību var viegli redzēt testēšanas laikā, un tā reāli ietekmē jūsu drošību. Vienā nesen veiktajā piecdesmit dažādu riepu bremzēšanas veiktspējas testā sliktākais izpildītājs veica apmēram 30 pēdas vairāk, lai apstātos uz sausa seguma, nekā to paveica labākais izpildītājs.

Uz slapja seguma šī atšķirība kļuva vēl lielāka, jo vissliktāk darbojošās riepas apstāšanās bija 47 pēdas lielāka. Braucot uz ceļa, tā viegli var būt atšķirība starp avāriju un tuvu zvanu, vai starp automašīnas summēšanu un maza spārna locītāju.

Neatkarīgi no tā, cik jaudīgas ir jūsu bremzes vai cik izsmalcināta ir visu četru riteņu piedziņas sistēma, riepas ir vienīgais savienojums starp jūsu automašīnu un ceļu. Izmantojot premium klases riepas, jūsu automašīna darbosies pēc iespējas labāk, ja kādreiz nonākat situācijā, kad šī veiktspēja ir nepieciešama.

Bet ne tikai dārgas riepas uzlabos jūsu automašīnas bremzēšanu un vadāmību, bet tām bieži būs arī daudzas citas priekšrocības salīdzinājumā ar lētām riepām. Tie var ietvert samazinātu ceļa troksni, uzlabotu braukšanas kvalitāti, ilgāku protektora kalpošanas laiku un vēl labāku gāzes nobraukumu.

Pavisam nav pārspīlēts apgalvojums, ka kvalitatīvas riepas var pārveidot automašīnu, sniedzot jums drošāku un ērtāku braukšanas pieredzi. Un, lai gan uzlabotais gāzes nobraukums un ilgāks dārgu riepu protektora kalpošanas laiks, iespējams, netiks ietaupīts (lai arī tas noteikti ļaus izvairīties no negadījuma), tas samazinās uzlīmju cenas starpību starp lētām un dārgām riepām.

Tāpēc nākamreiz, kad iegādāsieties jaunu riepu komplektu, apsveriet iespēju tērēt nedaudz vairāk kvalitatīvam produktam. Jūs iegādāsieties ne tikai zīmolu, bet arī vienu no vissvarīgākajiem un vislētākajiem uzlabojumiem, kas var būt jūsu automašīnai.

Tāpat kā viss, ko pērkat, arī riepu kvalitāte un nosaukuma zīmols var būtiski mainīt to, cik tās maksā. Parasti, jo augstāka kvalitāte, jo vairāk maksās riepas. Bet tas nenozīmē, ka, dodoties iepirkties uz atlaides riepām Sinsinati, vienīgās iespējas ir iegūt sliktas kvalitātes riepas, ja vēlaties ietaupīt dažus dolārus. Riepu cenā ir daudz faktoru, un kvalitāte ir tikai viens no tiem.

Izprotot dažādos faktorus, kas ietekmē riepu cenu, varat labāk novērtēt savas iespējas iegūt labas riepas, kas ir arī pieejamas. Lūk, kas jums jāzina par to, kas var padarīt dažas riepas lētas, bet citas – dārgas:

Izturība
Riepu izturība ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem, lai noteiktu, vai jūs saņemsiet savu naudu. Galu galā izturīgākas riepas kalpos ilgāk, tādējādi ietaupot naudu jaunām riepām.

Izturību nosaka vairāki kritēriji. Ja riepai ir mīkstāka gumija, tā darbosies labāk. Diemžēl autovadītājiem tas arī nozīmē, ka protektors laika gaitā ātrāk nolietosies. Riepas, kurām ir cietāka gumija, kalpos ilgāk.

Riepas, kas ir pastiprinātas un kurām ir izturīgas sānu sienas, kalpos arī ilgāk. Šīs nav īpašības, par kurām varat pārliecināties paši, jo protektors nosedz tērauda rāmi. Pirms došanās iepirkties, jums būs jārunā ar riepu tirdzniecības pārstāvi par riepas konstrukciju un pašam nedaudz jāpēta.

Pārkraušana
Labākas kvalitātes riepas labāk rīkojas, un tas var paaugstināt cenu. Tomēr, lai ietaupītu dažus dolārus, apstrāde nav tas, par ko vēlaties piekāpties.

Labākās riepas uzlabos automašīnas vadāmību. Viņi labāk satvers ceļu, lai automašīna tik viegli nezaudētu vadību, neatkarīgi no tā, vai ceļš ir slapjš vai automašīna brauc ar lielāku ātrumu. Arī riepas labāk mainīsies.

Ar labāku vadāmību jūsu automašīna būs drošāka uz ceļa. Jūs varēsiet ātrāk reaģēt uz ārkārtas situācijām, kā arī izvairīties no šķēršļiem un ātri apstāties.

Protektors
Protektora biezums un raksts dažkārt var ietekmēt cenu. Biezāks protektors ar platākām rievām palīdzēs jūsu automašīnai labāk rīkoties sniegā, ledū, lietū un dubļos. Tomēr biezāks protektors braukšanas laikā radīs arī lielāku troksni, kas dažiem šķiet traucējošs.

Vasaras riepām parasti ir plānāks protektors sausiem braukšanas apstākļiem. Riepa brauc klusāk, taču tai nav tik lielas saķeres.

Protektors ir svarīgs apsvērums, izvēloties riepas, kas vislabāk atbilst jūsu braukšanas vajadzībām, piemēram, ziemas riepu izvēle ledus apstākļos. Riepas ar biezāku protektoru var maksāt nedaudz dārgāk, taču tikai protektors parasti nav liels izmaksu faktors.